Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szybciej z Elbląga do Gdańska. Trasa S7 w końcu otwarta!

 
Szybciej z Elbląga do Gdańska. Trasa S7 w końcu otwarta! Po 3 latach bardzo prężnych prac budowlanych, nowa droga ekspresowa S7 została oddana do użytku. 40 kilometrów ekspresówki połączyło Elbląg z Gdańskiem, dzięki czemu jeszcze szybciej kierowcy będą mogli dostać się do Trójmiasta. Od dzisiaj pojadą komfortową i bezpieczną drogą. Średni czas jazdy na tym odcinku zajmie tylko 30 minut. Do użytku oddane zostały na razie główne jezdnie i węzły oraz mosty na Wiśle w Kiezmarku i na Nogacie w Jazowej. Zakończenie wszelkich prace budowlane na bocznych i serwisowych drogach, a także dojazdach do pól przewidywane jest na wiosnę przyszłego roku. Budowę 40-kilometrowego fragmentu S7 podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Odcinek z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego zbudowała firma Metrostav. Z kolei trasą z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga zajęła się firma Budimex. Prace budowlane na tym odcinku rozpoczęły się w październiku 2015 r. Droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Włączenie do ruchu umożliwiają cztery węzły: Elbląg Zachód, Żuławy Wschód, Dworek oraz Cedry Małe. Wybudowano również dwa mosty. Pierwszy z nich, przez rzekę Nogat, liczy niemal 600 m długości. Drugi, przez Wisłę w Kiezmarku, ma prawie 930 m długości.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2018-10-31, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola