Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niepodległościowe spotkanie z elbląska pisarką w SP nr 11

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 11 zaprosiła 15 listopada uczniów klas szóstych na spotkanie autorskie z elbląską pisarką Wiolettą Piasecką. Pisarka jest znana z książek dla dzieci młodszych, ale tym razem zagościła w bibliotece z nową książką, związaną z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to książka „Ignaś. Opowieści patriotyczne”, o dzieciństwie jednego z twórców odzyskania wolności – Ignacego Jana Paderewskiego. Autorka w bardzo sugestywny i emocjonalny sposób przedstawiła elementy życia tak ważnej dla Polaków osoby. Uczniowie bardzo uważnie wysłuchali tej opowieści, o człowieku, który zrobił światową karierę i nie poprzestał na tym. Poświęcił posiadane umiejętności i czas na to, aby zrobić jak najwięcej dla swojego kraju. Spotkaniu towarzyszyła niewielka wystawa poświęcona I. J. Paderewskiemu.

Pełna treść wiadomości na: elblag.eu/index.php/edukacja/12807-niepodleglosciowe-spotkanie-z-elblaska-pisarka-w-sp-nr-11
Urzad Miejski w Elblagu, Źródło artykułu: www.umelblag.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola