Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Elbląg: Znaleziono telefon Nokia C-3

Data dodania: 2018-12-15
Policjanci z Elbląga poszukują właściciela telefonu komórkowego Nokia C-3, który został znaleziony 13 grudnia br. na Placu Jagiellończyka w Elblągu. więcej »
 
 

Elbląg: Znaleziono telefon LG

Data dodania: 2018-12-15
Policjanci z Elbląga poszukują właściciela telefonu komórkowego LG, który został znaleziony 13 grudnia br. w jednej z piwnic przy ul. Bema 46 w Elblągu. więcej »
 
 

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską- Rydel w SP...

Data dodania: 2018-12-14
13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbyło się spotkanie z  Anną Czerwińską- Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historyczne... więcej »
 
 

Mała Akademia Językowa SP4

Data dodania: 2018-12-14
Mimo że umiejętnie gestykulujący człowiek potrafi porozumieć się ze wszystkimi, to jednak warto poznawać nowe zwroty i uczyć się języka obcego. Nic zatem dziwnego, że ka&... więcej »
 
 

SP 12. Świąteczny teledysk z życzeniami dla...

Data dodania: 2018-12-14
Szkoła Podstawowa nr 12 dzieli się życzeniami związanymi z magią świat Bożego Narodzenia z mieszkańcami Elbląga, rodzicami i uczniami, społecznością szkoły, pokazu... więcej »
 
 

Elbląg: Działania NURD

Data dodania: 2018-12-14
Policjanci upominali pieszych i przypominali o używaniu odblasków. Tak można podsumować wczorajsze działania policjantów Ruchu Drogowego o nazwie NURD czyli Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. więcej »
 
 

Elbląg: Był poszukiwany listem gończym....

Data dodania: 2018-12-14
Wczoraj na dworcu PKP w Elblągu policjanci zatrzymali 61-latka. Wcześniej został wyprowadzony z pociągu przez ochronę. Pijany mężczyzna awanturował się z konduktorem. Zatrzymany to mies... więcej »
 
 

Elbląg: Zdarzenie na s7 w kierunku Warszawy

Data dodania: 2018-12-14
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dziś po godzinie 9.00 na drodze s7 w kierunku Warszawy. Na miejscu policjanci kierują ruchem. Ten odbywa się jednym pasem. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze ... więcej »
 
 

Elbląg: Dzieci odwiedziły elbląską komendę policji

Data dodania: 2018-12-13
Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu zwiedzały gmach komendy i podpatrywały policjantów w służbie. Wszystko w ramach programu "Otwarte Dni Jednostki". więcej »
 
 

Wspólne świętowanie

Data dodania: 2018-12-13
Świąteczne Spotkania Elblążan to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera życzliwości i radości. Setki elblążan biorących udział we wspólnej wigilii. Dzieci roze"... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 311
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola