Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wymyśl logo szkoły sportowej

Data dodania: 2018-08-13
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na znak graficzny (logo) swojej placówki. więcej »
 
 

Konkurs na Święto Chleba

Data dodania: 2018-08-10
Zbliża się XIII Elbląskie Święto Chleba. W związku z tym mamy dla Was konkurs z cennymi nagrodami. więcej »
 
 

Zapraszamy na kolejny letni weekend

Data dodania: 2018-08-10
Zaczynamy jak zwykle w sobotę o 10:00 „spacerem z przewodnikiem”. Tym razem Bartosz Skop poprowadzi wycieczkę pod hasłem W „DUCHU” średniowiecza. Zbiórka ul. Bożego Cia ... więcej »
 
 

Święto Wojska Polskiego w Elblągu

Data dodania: 2018-08-10
Dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód oraz Dowódcy Garnizonu Elbląg zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego. więcej »
 
 

Elbląg: Zatrzymany za jazdę po alkoholu

Data dodania: 2018-08-10
Policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę. Mężczyzna jechał skuterem w miejscowości Godkowo. Badanie alkotestem wykazało, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. więcej »
 
 

Elbląg: Letnie wyjazdy - pamiętajmy o...

Data dodania: 2018-08-10
W pierwszym tygodniu sierpnia na polskich drogach doszło do 800 wypadków w ruchu drogowym. W okolicach Elbląga w tym czasie mieliśmy 18 zdarzeń drogowych dwa z nich niestety były śmiertelne. więcej »
 
 

Elbląg: Działania TIR - policjanci kontrolują...

Data dodania: 2018-08-10
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu kontrolują samochody ciężarowe. Oprócz uprawnień kierującego i jego trzeźwości ważny jest również stan techni... więcej »
 
 

Elbląg: 3 miesięcznego psa przywiązał...

Data dodania: 2018-08-10
37-latek, którego zatrzymali policjanci będzie odpowiadał przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem. 3 miesięcznego psa mężczyzna przyczepił łańcuchem do budy w ... więcej »
 
 

Elbląg: Interwencja na stacji benzynowej...

Data dodania: 2018-08-09
Policjanci zostali wezwani na jedną z elbląskich stacji benzynowych. Miał tam bowiem pojawić się mężczyzna dokonujący kradzieży. Policjanci pojechali na miejsce i skontrolowali 47-latka... więcej »
 
 

Elbląg: Miał przy sobie marihuanę

Data dodania: 2018-08-09
23-letni mężczyzna poniesie konsekwencję posiadania przy sobie środka odurzającego. Policjanci znaleźli przy nim foliowe zawiniątko a w nim marihuanę. Mężczyźnie może gro... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 250
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola