Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Komunikat - sygnalizacja świetlna

Data dodania: 2019-04-24
Dziś na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej i ul. Mickiewicza doszło do uszkodzenia masztu wysokiego sygnalizacji świetlnej. W chwili obecnej rozpoczynają się prace związane z pilnym demontażem... więcej »
 
 

Grand Prix w Biegach na Orientację

Data dodania: 2019-04-24
Siódme w sezonie zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ – Wsch&o... więcej »
 
 

II Bieg Nadziei - utrudnienia w ruchu

Data dodania: 2019-04-24
W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się II Bieg Nadziei. W zawodach weźmie udział ponad 200 zawodników z całego kraju. W związku z tym pojawią się pewne ut... więcej »
 
 

Elbląskie Muzeum uwolni sztukę

Data dodania: 2019-04-24
Pięć z pozoru zwyczajnych obiektów i pięć niezwykłych historii. W sobotę 27. kwietnia o godzinie 12.00 zaprezentują je pracownicy elbląskiego Muzeum w ramach ogólnopolskiej i... więcej »
 
 

"sadziMY"

Data dodania: 2019-04-24
26 kwietnia (w najbliższy piątek) w całej Polsce odbędzie się wydarzenie pod nazwą „sadziMY” zorganizowane z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy. Przyłącz się do ogó... więcej »
 
 

Morskie opowieści EOK

Data dodania: 2019-04-24
Gdy handlowiec Thistlegorm debiutował w 1940 roku na brytyjskich wodach, II wojna światowa trwała w najlepsze. Pełen ciężarówek, motorów, silników i karabinów, miał ... więcej »
 
 

Zapisz dziecko na półkolonię

Data dodania: 2019-04-24
Departament Edukacji informuje, że we współpracy ze szkołami przygotowywany jest wypoczynek letni, w ramach półkolonii, dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W czasie wak... więcej »
 
 

100-lecie Związku Inwalidów Wojennych RP

Data dodania: 2019-04-24
W imieniu Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga, Antoniego Czyżyka przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Kazimierza Kotowskiego prezesa Związku Inwalidów Wojennych RP w Elblągu serdecznie... więcej »
 
 

Komunikat EPWiK

Data dodania: 2019-04-24
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z planowanymi pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej w dn. 25.04.2019 /czwartek / pozbawieni dostawy wody będą odbiorcy: więcej »
 
 

III Elbląskie Czwartki Lekkoatletyczne

Data dodania: 2019-04-24
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu zaprasza na III Elbląskie Czwartki Lekkoatletyczne. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 366
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola