Belka
Wtorek, 14 Maja 2024   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rekrutacja do Projektu „PI Innowacje Przyszłością Regionu” rozpoczęta

Data publikacji: 2013-08-02, Data modyfikacji: 2013-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 

W związku projektem „PI Innowacje Przyszłością Regionu” realizowanym przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” od 1 czerwca br. ruszył nabór uczestniczek i uczestników, którzy zainteresowani są połączeniem nauki z biznesem oraz komercyjnym wykorzystaniem wyników swoich badań naukowych.

Projekt ten ma na celu udzielenie wsparcia szkoleniowo-doradczego z zakresu wiedzy i umiejętności niezbędnych do opracowania dokumentacji przedsięwzięć innowacyjnych typu spin off/out wraz z analizą prawną, która pozwoli na ubieganie się o finansowanie ze środków przeznaczonych na inicjowanie działalności innowacyjnej.

W ramach realizacji I etapu projektu opracowany został unikatowy model inkubowania firm typu spin off/spin out oraz powstało Centrum Kompetencji Seed i Start-up. Więcej informacji na stronie internetowej projektu www.ipr.fnm.pl

Dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego udział w Projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych.

Na realizację programu szkoleniowo-doradczego składać się będą:
A.    indywidualne spotkania z ekspertami, którzy pomogą w tworzeniu dokumentacji typu spin off/out oraz ocenią potencjał komercyjny rezultatów pracy naukowej,
B.    indywidualne spotkania z prawnikami z wyspecjalizowanych kancelarii prawnych,
C.    szkolenia jak prezentować wyniki pracy naukowej, powstałą dokumentację i negocjować warunki inwestycji z inwestorem,
D.    kontakty z inwestorami zrzeszonymi w grupach European Business Angels Network oraz Polish Investment Fund.

Projekt adresowany jest do: pracowników naukowych, naukowo-dydaktycznych, doktorantów, studentów oraz absolwentów w okresie 12 miesięcy od daty ukończenia studiów z Uczelni Warmii i Mazur, którzy zainteresowani są wykorzystaniem swoich prac badawczych lub mają ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes.

Zachęcam do zapoznania się z opinią Uczestników i Uczestniczek na temat ich udziału w Projekcie o podobnym charakterze realizowanym przez Nas http://www.iwm.fnm.pl/site/testymoniale

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach Projektu udział weźmie tylko 15 osób/zespołów. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona !!

Zainteresowane osoby wzięciem udziału w programie szkoleniowo-doradczym prosimy o pilny kontakt z Karoliną Kubisty pod numer telefonu 508 278 718 bądź drogą elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W przypadku wyrażenia chęci udziału w Projekcie prześlemy niezwłocznie komplet dokumentów: "Regulamin rekrutacji i udziału w Projekcie" oraz "Ankietę Aplikacyjną" do wypełnienia.

Więcej szczegółowych informacji, a także komplet dokumentów rekrutacyjnych znajdą państwo na stronie internetowej projektu: www.ipr.fnm.pl

Projekt realizowany jest w ramach umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” w Olsztynie.

 

Urzad Miejski w Elblagu, Źródło artykułu: www.umelblag.pl, Autor zdjęć: Urzad Miejski w Elblagu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola