Czwartek, 27 Października 2016   imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

Wiadomości
 
 

Rekrutacja na szkolenie
Data dodania: 2013-10-18

W ramach projektu „Eksperyment edukacją przyszłości- innowacyjny program kształcenia w elbląskich szkołach gimnazjalnych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oferowane jest szkolenie z zakresu stosowania zmodernizowanych metod nauczania fizyki. więcej »
 
 

Spółka Hekon musi płacić Elblągowi kary umowne...
Data dodania: 2013-10-18

Spółka Akcyjna Hekon Hotele Ekonomiczne, która miała wybudować w Elblągu hotel typu Ibis nadal będzie musiała płacić miastu kary umowne z tytułu niezrealizowania inwestycji. więcej »
 
 

Poznajemy „Szwajcarię Próchnicką”
Data dodania: 2013-10-18

20 października odbędzie się 2 etap w ramach cyklicznej imprezy turystycznej „Poznajemy Szwajcarię Próchnicką". więcej »
 
 

Nestorzy bliscy sensacji w ALTS
Data dodania: 2013-10-18

Drużyny uczestniczące w rozrywkach Aatorskiej Ligi Tenisa Stołowego prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już weszły solidnie w rytm rozgrywanych pojedynków. więcej »
 
 

Warmia Folk
Data dodania: 2013-10-18

Rozpoczyna się promocja płyty Warmia Folk wydanej przez Miejski Dom Kultury w Ornecie w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013". 18 października artyści wyruszą w trasę koncertową po czterech miastach województwa a płyta oficjalnie ujrzy światło dzienne. więcej »
 
 

Frycowe nowicjuszy w Nati Basket Lidze
Data dodania: 2013-10-17

Wyniki ligowych pojedynków w Neti Basket lidze potwierdzają, że zespoły, które mają już kilkuletnie ogranie zdecydowanie dominują w każdym elemencie koszykówki z rozpoczynającymi rekreacyjną przygodę nowicjuszami. więcej »
 
 

Plac katedralny będzie pełnił funkcje skweru
Data dodania: 2013-10-17

Coraz bliżej do momentu, w którym punkt widokowy na szczycie wieży katedry św. Mikołaja będzie udostępniony elblążanom i turystom. Gmina Miasto Elbląg, ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji, dokumentacji oraz robót budowlanych dla projektu „Rewitalizacja placu katedralnego oraz wieży katedry św. Mikołaja w Elblągu". więcej »
 
 

W cieniu matematyki – Halina...
Data dodania: 2013-10-17

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu "Elbląg Plastyczny". Tym razem świętować będziemy 55-lecie pracy twórczej Haliny Różewicz-Książkiewicz. Na wernisaż jej jubileuszowej wystawy "W cieniu matematyki" zapraszamy 17 października o godz. 18. więcej »
 
 

Dwa spotkania prezydenta
Data dodania: 2013-10-17

Dyscyplina sportu, jaką jest golf i Warmińsko-Mazurska Strefa Ekonomiczna to temat dwóch dzisiejszych spotkań prezydenta Jerzego Wilka w Urzędzie Miejskim więcej »
 
 

Naprawa torowiska
Data dodania: 2013-10-17

W związku z koniecznością przeprowadzenia naprawy torowiska na skrzyżowaniu al. J. Piłsudskiego - ul. płk S. Dąbka, 20 października (niedziela) skrzyżowanie to zostanie częściowo wyłączone z ruchu kołowego. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 80
Wyszukaj
 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola