Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wrzesień na literacko

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Już w najbliższym czasie, bo w dniach 20-23 września Elbląg po raz szósty stanie się stolicą literatury polskiej. Elblążanie powinni przyzwyczaić się do widoku znanych pisarzy i poetów przechadzających się po ulicach swojego miasta. Komu jednak nie wystarczy spotkać znanego autora na ławeczce na Starówce bądź w kolejce po lody, to organizatorzy serdecznie zapraszają na bliższe spotkania podczas trwania festiwalu. Chętnie czytasz? Sam coś piszesz? A może chcesz zwyczajnie spędzić czas w dość sensowny i ciekawy sposób? To nie może Cię zabraknąć na Festiwalu, niezależnie ile masz lat, bo festiwal Wielorzecze jest wyjątkowo wielopokoleniowy.

Pełna treść wiadomości na: elblag.eu/index.php/kultura-38445/12526-wrzesien-na-literacko
Urzad Miejski w Elblagu, Źródło artykułu: www.umelblag.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola