Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Tylko do 13 października można się zgłaszać do konkursu o Złoty Medal Chemii

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Tylko do 13 października można się zgłaszać do konkursu o Złoty Medal Chemii
Jeszcze tylko do 13 października tegoroczni licencjaci i młodzi inżynierowie mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe do siódmej edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Na laureata czeka nagroda w wysokości 10 tys. złotych.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Każdy z finalistów otrzyma możliwość odbycia stażu naukowego w IChF PAN.

Do rywalizacji mogą się zgłaszać autorzy nowatorskich prac licencjackich lub inżynierskich, obejmujących tematyką chemię lub jej pogranicza z biologią i fizyką, napisanych i obronionych w roku akademickim 2016/17.

Prace na tegoroczną edycję konkursu można nadsyłać za pośrednictwem strony internetowej.

Laureat Złotego Medalu Chemii otrzyma 10 tys. złotych; zdobywca Srebrnego Medalu 5 tys. złotych, a Brązowego – 2,5 tys. złotych. Oprócz nagród głównych zostaną przyznane także cztery wyróżnienia po 1 tys. zł oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści konkursu zyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym konkursu.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

PAP - Nauka w Polsce
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola