Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Elbląg: Pięć lat więzienia niczego ich nie nauczyło. Dwa areszty dla sprawców rozbojów

 
47-letni Piotr T. oraz 41-letni Damian S. byli wcześniej karani za rozboje. Obydwaj w więzieniu spędzili 5 lat. Jednak to ich nie nauczyło pokory. Wczoraj zostali aresztowani na trzy miesiące. Kilka dni temu napadli na dwóch elblążan i ich okradli. Teraz mogą wrócić za kratki nawet na 12 lat. Zarzuty jakie ciążą na nich są za dwa rozboje. Pierwszy miał miejsce 17 marca br. około godziny 21.oo na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Zaatakowali mężczyznę, którego pobili i doprowadzili do bezbronności. Zabrali mu gotówkę, telefon komórkowy i klucze do mieszkania. Nie próżnowali i następnego dnia w Parku Planty napadli na kolejnego elblążanina. Mężczyzna został pobity, a sprawcy zabrali mu telefon, srebrny łańcuszek i zegarek. Wszystkie fanty spieniężyli w lombardzie. Policjanci kryminalni zatrzymali ich w minioną niedzielę. Część skradzionych rzeczy odzyskali (telefony komórkowe). Zatrzymani usłyszeli zarzuty a wczoraj sąd aresztował ich na trzy miesiące. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obydwaj podejrzani byli wcześniej karani za rozboje i spędzili w więzieniu 5 lat. Sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Teraz mogą wrócić do zakładu karnego nawet na 12 lat. Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2016-03-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola