Belka
Sobota, 20 Kwietnia 2019   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Elbląg: Dzieci będą programowały bezpieczeństwo! Innowacyjny projekt miejski wchodzi do podstawówek w Elblągu

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzieci będą programowały drogę z miejsca zamieszkania do szkoły. Wszystko zgodnie z zasadami ruchu drogowego, zasadami bezpieczeństwa i oczywiście pod okiem nauczycieli i policjantów. Pomogą w tym niezwykłe Ozoboty, małe roboty edukacyjne, które dzieci z łatwością mogą programować za pomocą kredek lub mazaków. Pomysł na użycie nowych technologii w wymiarze edukacyjnym zrodził się w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. To właśnie tam odbyła się dzisiaj (4 października) lekcja pokazowa innowacyjnego, miejskiego programu - „Programujemy bezpieczeństwo”.

Pełna treść wiadomości na: elblag.policja.gov.pl/o01/aktualnosci/50585,Elblag-Dzieci-beda-programowaly-bezpieczenstwo-Innowacyjny-projekt-miejski-wchod.html
elblag.policja.gov.pl, Źródło artykułu: elblag.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola