Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Koncert Tomka Steńczyka - 26 czerwca

Data publikacji: 2013-06-17, Data modyfikacji: 2013-06-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Już niedługo elblążan czeka duża dawka koncertowa. Pięć dni dobrej zabawy i świetnej muzyki – Dni Elbląga, które rozpocznie 26 czerwca koncert Tomasza Steńczyka z zespołem. Wstęp bezpłatny (ilość miejsc ograniczona). 

Koncert odbędzie się 26 czerwca o godz. 19.00 w Bibliotece Elbląskiej. Liczba miejsc ograniczona.
Przed elbląską publicznością zespół w składzie: Tomasz Steńczyk - wokal i gitara, Bartek Krzywda - syntezatory analogowe, Szymon Zuehlke – saksofon barytonowy, Paweł Batycki - bębny, zaprezentuje kompozycje z debiutanckiej płyty „Myślibitwa”.

Tomek jest pierwszym elblążaninem, który został laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, warszawskiego Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Festiwalu Twórczości KOROWÓD, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, krakowskiego Grechuta Festival, olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz wielu innych. Za swoje dotychczasowe dokonania artystyczne otrzymał w 2010 roku nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego w dziedzinie kultury, w 2011 roku Nagrodę Artystyczną Prezydenta Elbląga, a w 2012 – Nagrodę Prezydenta Elbląga. Jest także laureatem elbląskiego Stypendium Kulturalnego.

„Myślibitwa” to płyta autorstwa dwóch dojrzałych, dopełniających się wzajemnie artystów – teksty Sławomira Wolskiego przenoszą nas w świat współczesnej refleksji o życiu, miłości, zagubieniu, spójna muzyka Steńczyka, oscylująca między rockową i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla słowa piosenek. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje – wszystko to czyni „Myślibitwę” jedną z najciekawszych produkcji muzycznych kręgu piosenki literackiej ostatnich lat. Na płycie „Myślibitwa” żadne słowo i żadna nuta nie są zbędne. Z pewnością zainteresuje ona wszystkich, którzy gustują w niebanalnych tekstach i dobrej muzyce.

Zapraszamy serdecznie!

 

Urzad Miejski w Elblagu, Źródło artykułu: www.umelblag.pl, Autor zdjęć: Urzad Miejski w Elblagu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat elbląski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Elblągu. W jego skład wchodzą gminy: Młynary, Pasłęk, Tolkmicko, Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo i Rychliki zajmując łącznie powierzchnię nieco ponad 143 ha.

Największą atrakcję turystyczną powiatu stanowią: Kanał Elbląski oraz unikatowe liczne obiekty kultury materialnej związanej z osadnictwem mennonickim. Ponadto turystów przyciągają tutejsze rezerwaty przyrody (m.in. rezerwat jeziora Druzno o randze międzynarodowej), Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej czy Obszary Chronionego Krajobrazu. Poza przyrodą powiat zachwyca także bogactwem zabytków z okresu średniowiecza i wieków nowożytnych, np. ratusz Gotycki, Brama Kamienna i Młyńska w Pasłęku, zespóły pałacowe w Janowie Pomorskim i Kwitajnach , pałac wraz z parkiem w Powodowie i Topolnie Wielkim oraz zespół dworsko-parkowy w Połoninach.

Główne sektory tutejszego przemysłu stanowią: przemysł maszynowy (ABB Sp. z o.o.) , meblarski (Wójcik Fabryka Mebli Sp. z  o. o)  i spożywczy (Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola